Porotherm-talon rakentaminen JokiDuo

Suunnittelija- ja rakentajakontaktit

Erityisesti pientalorakennuttajien tarpeisiiin. Urakoitsijoilla jo useilla kokemusta kennoharkkorakentamisesta..

Pientalosuunnittelijoita

Katso SAFA:n opas pientalosuunnittelijan valintaan. Latauslinkki ohessa

Vinkkejä suunnitteluprosessin käynnistämiseen sekä luonnos tarjouspyyntölomakkeesta. Sisältää myös runsaasti suunnittelijoiden referenssejä ja yhteystietoja.

Talomalleja oman suunnittelun tueksi, katso Lupakuvat.com

Rakennusliikkeet, urakoitsijat

Rkl Icon Oy
Pk‐seutu, Oulu
Petri Bulldra p. 045‐149 0011
petri.bulldra@rakennusliikeicon.fi

OKT Rakennus Oy
Pk‐seutu, Päijät‐Häme
Marko Hokkanen  p. 040‐8707041
Kiikkulankatu 32, Lahti  
hoksu66@gmail.com

Kivtare OÜ
Etelä‐Suomi
Janek Lend p. 046‐521 4324
janek.kivitare@gmail.com

Rakennuspiiri
Etelä‐Suomi
Tapani Kuokkanen p. 0400‐654564
Hampträskintie 15, Söderkulla
tapani.kuokkanen@rakennuspiiri.fi

Polytex Oy
Etelä‐Suomi
Kalle Mens p. +372 555 970 65
menskalle@gmail.com

Oma Yhtiöt Oy
Etelä‐Suomi
Matti Kuokkanen p. 050‐3782055
Pyrykuja 3 Vantaa
matti.kuokkanen@omarakennus.fi

Nurmijärven Muurarit Oy
Etelä‐Suomi
Jukka Puumalainen p. 0400‐847454
Tykkimäentie 40, Rajamäki 
jukka@muurarit.fi

Suursuomen Muurimestarit Oy
Etelä‐Suomi
Harri Kokkomäki p. 050‐3744030
Ampumaradantie 2 Porvoo
harri.kokkomaki@gmail.com

Oratorio Oy
Etelä‐Suomi
Erkki Mattilap. 040‐4870750
erkki@oratorio1996.fi

Rakennus Fennia Oy
Pääkaupunkiseutu
Markus Suurkoivu p. 040‐527 7991
Tähtisilmänkuja 8 B 8 Helsinki
markus@rakennusfennia.fi

 

Deltafinn Oy
Pääkaupunkiseutu
Pasi Tanninen p. 045‐896 0101
Hiirisuonkuja 6, Vantaa
deltafinnoy@gmail.com

Doventus Oy 
Pääkaupunkiseutu
Tero Seppänen, projektikonsultti,  p. 040‐826 9820
Sinimäentie 10 Espoo
tero.seppanen@doventus.fi

Enrak Oy
Etelä‐Karjala / Lahti
Lauri Pellinen p. 050‐411 3439
Koulukatu 22, Lappeenranta
lauri.pellinen@enrak.fi

Rakennusliike PR‐Yhtymä Oy
Etelä‐Suomi
Petri Riskala p. 0400‐606 765
Luoteisrinne 3, Espoo
petri.riskala@pr‐yhtyma.fi

Turun kivirakentajat Oy
Etelä‐Suomi / Turun seutu
Jouni Astanen p. 044 ‐767 070
Tammispaltantie 9 Turku,
jouni.astanen@gmail.com

Tiilikaari Oy
Rauman seutu
Antti Mannonen p. 02‐8378 7830
Kaaritie 1 Rauma
antti.mannonen@tiilikaari.fi

Akaan Muuraus ja laatoitus Oy
Pirkanmaa
Sami Hyötyläinen p. 0400‐701 225
Varastotie 4 Akaa
sami.hyotylainen@akaanmuuraus.fi

TMA Rakennus Oy
Pirkanmaa
Mika Koivu, Projektinjohto, vastaava mestari, p, 040‐9002553
Lahnatie 10 Lempäälä
tmarakennus@tmarakennus.fi

Talomyynti Eklund
Länsi‐Suomi
Juhani Eklund p. 0400‐530979
Myrskylinnankatu 18, Loimaa
juhani.eklund.talomyynti@gmail.com