Kuvituskuvia

Myynti rakennusliikkeille ja jälleenmyyjille

Myyntihenkilöstämme palvelee myös arkkitehtejä ja suunnittelijoita. Ota yhteyttä niin etsimme yhdessä parhaan tiiliratkaisun.

Myyntipalvelu Etelä-Suomi

Aluemyyntipäällikkö - Rakennusliikkeet
John Suono
Puh: 0207 489 278 | 040 350 0656
john.suono@wienerberger.com

Aluemyyntipäällikkö - Muurausliikkeet, jälleenmyyjät, tiilipalkkijärjestelmät
Juha Elolinja
Puh: 0207 489 273 | 040 833 8380
juha.elolinja@wienerberger.com

Suunnittelijat ja viranomaiset
Juha Karilainen
Puh: 0207 489 271 | 0400 425 232
juha.karilainen@wienerberger.com

Myyntipalvelu muut alueet

Länsi- ja Pohjois-Suomi
Aluemyyntipäällikkö
Arimo Lummi
Puh: 0207 489 274 | 0400 235 268
arimo.lummi@wienerberger.com

Keski- ja Itä-Suomi
Aluemyyntipäällikkö
Pekka Hakala
Puh: 0207 489 276 | 0400 840 856
pekka.hakala@wienerberger.com

 

Yksityisasiakkaiden tiedustelut

Palvelemme yksityisasiakkaita jälleenmyyjäverkostomme kautta. Voit kääntyä verkossa toimivien jälleenmyyjiemme puoleen tai asioida paikallisessa rautakaupassasi (esimerkiksi K-Raudan ja Starkin myymälät).

Palvelevat verkkokaupat

Taloon.com, katso myynnissä olevat Wienerbergerin tuotteet
Lisätiedot: puhelin 010 440 9200 (ark klo 8.30-19.30, la 10-18), sähköposti myynti@taloon.com

Netrauta.fi, katso myynnissä olevat Wienerbergerin tuotteet
Lisätiedot: puhelin 029 180220 (ark klo 8.30-19.30, la 10-18), sähköposti myynti@netrauta.fi

Sarokas.fi, katso myynnissä olevat Wienerbergerin sisustustiililaatat ja pihatiilet
Lisätiedot: puhelin 02 275 2050 (ark klo 7-18, la 9-14), sähköposti myynti@sarokas.fi

Rakentaja.fi, katso myynnissä olevat Wienerbergerin sisustustiililaatat ja pihatiilet
 

Tuotetiedustelut ja neuvonta

Wienerberger Oy
Asiakaspalvelukeskus
Puh: 0207 489 211
tilaukset@wienerberger.com

Kuvituskuvia

Miten voimme palvella?

Anna yhteystietosi niin me otamme sinuun yhteyttä. Palvelemme kaikissa tiilirakentamiseen liittyvissä kysymyksissä.